5 טיפים חשובים לתחזוקת שטיחים

תחזוקה נכונה של השטיחים העומדים לרשותכם, תאפשר גם לכם לשמור על איכות ונראות השטיח לאורך זמן, ובתוך כך, ליהנות מסביבת מגורים/עבודה מרשימה ונקייה. בעמוד שלפניכם, תוכלו למצוא מספר עצות חשובות לשמירה על איכות השטיחים במסגרת תחזוקה נכונה של השטיחים.

 

סוגי שטיחים

כאשר מדברים על תחזוקה נכונה של שטיחים, מדברים למעשה על פעולות תחזוקה שגרתיות המותאמות לכל סוגי השטיחים, כאשר לכל סוג כזה או אחר של שטיחים, ישנן פעולות תחזוקה פרטניות המותאמות לו. את סוגי השטיחים נהוג לסווג ל-2 קטגוריות עיקריות, הראשונה ביניהן כוללת בתוכה את כל סוגי השטיחים המיוצרים באמצעות מכונה, והשנייה כוללת בתוכה את כל סוגי השטיחים המיוצרים בעבודת יד.

שטיחים בעבודת יד כוללים עשרות סוגים שונים של שטיחים אוריינטליים, אותנטיים, קלאסיים ומודרניים, כאשר לכל מהסוגים קיים היצע גדול ומרשים של דוגמאות, כאשר המכנה המשותף לכולם היא העובדה שהם מיוצרים בעבודת יד. מנגד, שטיחי מכונה, הם הגדרה כוללת לשטיחים אשר הנטווים במכונה, כאשר חלק גדול מהדוגמאות של שטיחי המכונה מתחקה אחר הדוגמאות השונות המיוצרות בעבודת יד.

מעוניינים בפרטים נוספים על פינוי דירות וניקיון מיוחד לדירות מוזנחות וכאלה הסובלות מאגרנות כפייתית? מוזמנים לקרא עוד בנושא באתר של שי פינוי דירה – https://www.house-eviction.co.il/

 

תחזוקת שטיחים – כיצד?

על מנת לשמור על כל סוגי השטיחים השונים, שטיחי מכונה ושטיחי עבודת יד, לאורך זמן, מומלץ ליישם את פעולות התחזוקה הבאות:

  1. שאיבת אבק באופן תדיר וקבוע של לפחות פעם בשבוע – תחזוקה שוטפת של כל סוגי השטיחים, מחייבת בפעולת שאיבת אבק באמצעות מכשירי שאיבה שונים, כאשר ההמלצה הרווחת היא לבצע את פעולת השאיבה ללא מברשות מסתובבות. על פעולת השאיבה מומלץ לחזור פעם אחת לפחות.
  2. ניקוי תקופתי של השטיח באמצעות תכשירי ניקוי המותאמים לסוג השטיח – כיום, תוכלו לרכוש מגוון רחב של תכשירי ניקוי ורחצה המיועדים לשטיחים מסוגים שונים, כאשר התאמת התכשיר חייבת להיעשות לאחר היוועצות מוקדמת עם גורם מקצועי. את הניקוי יש לבצע אחת לחודשיים – שלושה, ולהקפיד על הוראות השימוש בתכשיר.
  3. הפכו את השטח אחת למספר שבועות למשך מספר שעות כל פעם – פעולת תחזוקה זו נועדה לצורך הוצאת גרגירי אבק מקרקעית השטיח, ומומלץ לבצע אותה לאחר פעולת שאיבה של השטיח. על הפעולה מומלץ לחזור אחת לחודש לערך ובכל פעם להפוך את השטיח על פניו למספר שעות.
  4. גלגלו את השטיח ואחסנו אותו במצב עומד ובאזור מוצל למשך מספר ימים – אחת למספר חודשים, אנו ממליצים לכם לגלגל את השטיח ולאחסן אותו כאשר הוא במצב עומד למשך מספר ימים. חשוב שאת השטיח המגולגל תאחסנו באזור מוצל בסביבת המגורים וזאת על מנת למנוע נזק של פגעי השמש.
  5. ניקוי כתמים ולכלוך באמצעות חברות לניקוי שטיחים – במידה ואתם מתמודדים עם כתם עקשן על פני השטיח ו/או כתם כתוצאה משפיכת נוזל כלשהוא על השטיח, אנו ממליצים לכם להימנע מכל ניסיון כזה או אחר לניקוי הכתם, ולפנות באופן מיידי לנותני שירות ואנשי מקצוע בתחום ניקוי שטיחים.

 

מה עושים עם שטיחים ישנים ובלויים ?

במידה ואתם מחזיקים בשטיחים בלויים וישנים, אנו ממליצים לכם להיפטר מהם ולרכוש במקומם שטיחים חדשים. שטיחים ישנים עשויים להוות מרבץ גידול נוח לקרדית האבק, הידועה כאחד מהגורמים לתחושת מחנק ובעיות בדרכי הנשימה.

אם גם אתם מתעניינים בפינוי שטיחים ישנים מסביבת המגורים או המשרד, לרבות פינוי שטיחים מקיר לקיר כחלק מתהליך פינוי של פריטי תכולה ישנים, אנו ממליצים לכם לפנות לשירותיו של שי פינוי דירה, צוות פינוי מוביל בתחומו העוסק ומתמחה בכל תהליכי הפינוי האפשריים כבר למעלה מ-30 שנה. צוותי הפינוי של שי פינוי דירה מתמחים במגוון רחב של שירותי פינוי דירה לכל מטרה, לרבות, פינוי דירות ישנות ומוזנחות עם עומס יתר של פריטי תכולה ישנים שאינם נחוצים לכם. תהליך הפינוי עצמו מיושם באמצעות מערכות ציוד המותאמות לאופי וסוג התכולה המיועדת לפינוי, כאשר בסיום עבודות הפינוי מיושמות על ידי אנשי הצוות פעולות חיטוי וניקוי של סביבת המגורים. אחת מההתמחויות המקצועיות של שי פינוי דירה היא בפינוי דירות אגרנות המאפיינות בעומס יתר של פריטי תכולה בשטח הדירה. למידע נוסף על השירותים המקצועיים של צוות שי פינוי דירה אתם מוזמנים ליצור קשר כאן

שטיחים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

ניקוי שטיחים
המרכז לניקוי שטיחים

ברוכים הבאים לאתר שלנו! צריכים ניקוי שטיחים? ניקוי, חיטוי, תחזוק וחידוש שטיחים עם החברה המובילה בארץ​. אנחנו מציעים שירות מקצועי ואמין, ברמה אחרת, עם ותק ונסיון בתחום.

אז מה היה לנו בכתבה:
ניקוי שטיחים
ניקוי שטיחים מקצועי או עצמי? כך תבחרו או תנקו – המלצות מנקי מחדש

 באמצעות ניקוי שטיחים (במיוחד ניקוי שטיחים במפעל) מקצועי אתם שומרים על איכות סיבי השטיחים ובכך מבטיחים את הארכת חייו – כך שהשטיח שלכם יישמר נקי ויפה לעוד שנים רבות. הזמנו את נקי מחדש לספק מידע בעבוד ניקוי שטיחים עצמי או ניקוי שטיחים מקצועי במפעל. מה עדיף? ומה מתאים לכם! כנסו ולימדו כיצד לנקות שטיח

לקריאת המאמר »
HOME GARDEN
להחיות את המרחב החיצוני שלך: מדריך מקיף לניקוי שטיחים בגינה שלך

כשמדובר בשמירה על חלל חיצוני יפהפה ומזמין, ניקוי שטיחי הגינה שלך היא משימה חיונית שלעיתים קרובות מתעלמים ממנה. בין אם יש לכם פטיו קטן או מדשאה רחבת ידיים, שטיחים מלוכלכים יכולים להיות כאב עיניים אמיתי ולגרוע מהמשיכה האסתטית הכוללת של האזור החיצוני שלכם. במדריך המקיף הזה, נלווה אותך בשלבים לניקוי יעיל של שטיחי הגינה שלך, להכניס חיים חדשים ורעננות לחלל החיצוני שלך.

לקריאת המאמר »